Tехнологии на пчеларење
Производство на матична млеч PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 15
НајлошоНајдобро 
Значајни теми - Tехнологии на пчеларење
Недела, 15 Март 2009 20:20

Добивање на матична млеч

Во периодот на роење на пчелините семејства често се случува формираните матичњаци да треба да се одстранат со цел да се спречи непожелното роење. Тогаш е најлесно да се добие матична млеч со врвен квалитет  од внимателно извадени  роевски матичници во кои ларвата е стара до 3 дена.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL