Пчеларење за почетници
 Оваа категорија статии е наменета за почетниците во пчеларството.

Добредојдовте во светот на пчеларството PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 65
НајлошоНајдобро 
Пчеларење - Почетници
Петок, 05 Февруари 2010 23:08

Пчеларство може да биде фасцинантно хоби, профитабилна  споредна  работа, или професионална дејност.

Повеќе...
 
почетник PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 34
НајлошоНајдобро 
Пчеларење - Почетници
Понеделник, 22 Јуни 2009 19:15
Повеќе...
 
Развој на семејство пчели PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 26
НајлошоНајдобро 
Пчеларење - Почетници
Среда, 29 Април 2009 22:38

Најдобар развој на пчелините  семејства се постигнува во семејства во кои има доволни количини на мед и полен . За забрзување  на развојот

Повеќе...
 
развој на семејство пчели PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 35
НајлошоНајдобро 
Пчеларење - Почетници
Среда, 29 Април 2009 20:47
Кој состав на сируп за прихрана е најдобар и за колку дена максимум да се става прихрана (да се полни хранилката). Јас сум почетник - само еден месец.
 
Јас сум почетник PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 23
НајлошоНајдобро 
Пчеларење - Почетници
Среда, 22 Април 2009 11:41
Бидејки рубрикава ви е во изработка би сакал некој да ми одговори, колку кила мед се добива од сандак на 3 нивоо и колку пати годишно даваат мед? Знам дека тоа е релативно но од прилика, груба проценка ме интересира. Сајтов е одличен!
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL