Интересно
ВИ ТРЕБААТ ПЧЕЛИНИ СЕМЕЈСТВА PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Понеделник, 03 Април 2017 21:00

ДОКОЛКУ ВИ ТРЕБААТ ЈАКИ И ЗДРАВИ ПЧЕЛИНИ СЕМЕЈСТВА ПЧЕЛИНИ РОЕВИ И МАТИЦИ КОИ ВРЕДАТ МНОГУ ПОВЕКЕ ОД ЦЕНАТА ШТО КЕ ЈА ПЛАТИТЕ ЗА НИВ ЈАВЕТЕ ТЕЛ. 078 324 538

Последна промена на Недела, 02 Јули 2017 21:33
 
ТАШМАЈДАН 2015 PDF Печати Е-пошта
Напишано од А.Т.   
Вторник, 01 Септември 2015 20:51

Саем - изложбата за пчелартсво и пчеларска опрема ТАШМАЈДАН 2015 ТРГНУВАЊЕ 02.10.2015 ПЕТОК 23.00 час Пробиштип - Кратово - Куманово 1300 денари

Последна промена на Вторник, 06 Октомври 2015 20:51
 
ПРИХРАНА НА ПЧЕЛИНИТЕ ЗАЕДНИЦИ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Среда, 03 Декември 2014 15:12

Прихрана на пчелините заедници

 

Во пчеларската литература многу често среќаваме препораки за формирање на многу јаки пчелини заедници со преку 60-70 000 пчели за да можат целосно да ја искористат пчелината паша.

Последна промена на Понеделник, 18 Мај 2015 21:17
Повеќе...
 
Prodavam DB sanduci po cena od 1500 den Kratovo PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Понеделник, 21 Јули 2014 21:16

Prodavam 7 DB sanduci malku koristeni po cena od 1500 denari od sanduk vo Kratovo  .

tel. 077 839 280

Последна промена на Четврток, 31 Јули 2014 18:32
 
Прскање против комарци во Кратово PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Сабота, 12 Јули 2014 15:47

Ве информира дека на ден 15.07.2014 год. (вторник) со почеток од 05.00 часот до 08.00 часот ќе се спроведе првото авионско третирање против комарци во 2014 година Во општина Кратово.

http://2.bp.blogspot.com/-Pk4U4wHGJd8/UC4M7kZE1FI/AAAAAAAADDA/D7u65uHK5-g/s1600/Hidroavi%C3%B3n+antiincendios.jpgСо третирањето ќе биде опфатено течението на Кратовска река од с.Кетеново нагоре и целото градско подрачје.
Се известуваат пчеларите во времето на третирањето и 3-4 часа потоа да ги затворат кошниците-сандаците со пчели, заради можноста од влијание на средството со кое се врши третирањето врз безбедноста на пчелните семејства.
Во случај на врнежи, прскањето ќе биде одложено за наредниот ден.
Последна промена на Вторник, 15 Јули 2014 21:09
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL