Пчелите и здравјето
Медот ги топи килограмите PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 7
НајлошоНајдобро 
Актуелно - Пчелите и здравјето
Понеделник, 23 Март 2009 18:37

 

Апитерапија

Хибернациска диета

 

Здравјето можеме да го зачуваме и подобриме само ако користиме природна, разновидна и здрава  храна а медот е важна состојка при таквата исхрана.Медот може да помогне и на лицата со прекумерна телесна тежина здравстевено безбедно да слабеat.

Повеќе...
 
За Лековите PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 2
НајлошоНајдобро 
Актуелно - Пчелите и здравјето
Вторник, 20 Јануари 2009 22:21

Лековите се супстанци или смеси од супстанци кои, кога се употребат во одредени количини  и под одредени услови ,служат за спречување, одстранување,олеснување,ублажавање,лечење и излекување од болеста или симптомите на болеста и штетните појави во човековиот или животинскиот организам.

Повеќе...
 
Здравјето и пчелите PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 4
НајлошоНајдобро 
Актуелно - Пчелите и здравјето
Недела, 18 Јануари 2009 21:43

Поимот здравје може да се дефинира како отсуство на болест,  како способност организмот да се справи со секојдневните активности, или  како физичка спремност и благосостојба. За секоја организам, здравје е стадиум на баланс во кој влезот и излезот на енергијата и материјата  е во рамнотежа.

Повеќе...
 
Апитерапија PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 
Актуелно - Пчелите и здравјето
Недела, 04 Јануари 2009 17:45

,,Денеска медицината е толку напредната што веќе ни еден човек не е здрав ,, Олдос Хаксли

 

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL