prasanje
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Четврток, 08 Септември 2011 13:33
kako da gi izbrkam pcelite od mojata cesma za voda...postojano doagaat da pijat voda tuka i ne znam sto da pravam se plasam da ne go kasnat moetodete koe e malo...nemam nisto protv niv no kako da gi izbrkam da ne doagaat poveke tuka?????
 
Ова е коментар на "sovet"
Коментари (1)
1 Четврток, 08 Септември 2011 20:42
Администратор
Пчелите од вашата чешма можете едноставно да ги избркате доколку неколку дена по ред водата при нејзино користење ја собирате во кофа после ское користење на чесмата добро ја затворате да не капнува а кофата добро ја покривате или ја користите за наводнување на цвекето или бавчата.Важно е да нема влага околу чешмата неколку дена по што пчелите ќе се одвикнат да земаат вода од тоа место.Воедно би нагласил дека пчелите кои носат вода во кошниците воопшто не се агресивни.

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):