за април
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Среда, 01 Април 2009 22:51
Оваа година мартот беше многу студен месец со големи промени на тепмпературата од зимски до пролетни[nekolku dena] и развојот на пчелите беше многу слаб и истите само презимуваа па се надеваме дека април ке бите топол месец за да пчелите се развијат па во следните месеци да имаме принос - мед.За април мислам дека треба да важат советите кои вие ги напишавте за март односно априлот да биде месец за развој а пчеларот треба да го искористи секој ден максимално за присуство во пцеларникот.
 
Ова е коментар на "На пчеларникот во Април"
Коментари (1)
1 Четврток, 01 Април 2010 08:00
pajo
sakam da dodadam administratore.vreme e da se prosiri legloto,so dodavanje satni osnovi,i toa vo sredina na legloto(se razbira ako ima pceli) bidejci samo tuka ke bide izgradena i zalegnata za 24 casa od maticata.znaejki deka pcelite ne trpat prazno sake pomegu legloto i tuka temperaturata e okolu 34 stepeni vo rekordno vreme gradat.moj sovet e da gi spustite(polnite)ramki so med vo dolniot sprat.so toa sme im dale prirodna prihrana so cist med a toa e najdobrata prihrana ke se slozite.ova e za lr.pozdrav

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):